قوانین خرید بلیط هواپیما از رزرواسيون مرسا 

شما با فشار دادن دکمه پرداخت و خرید از سایت ما با قوانین زیر موافقت می کنید :

 

الف-قوانین پروازهای داخلی :

 

1-تامین بلیط برای مسافر :

شرکت مرسا توريسم فقط تامین کننده بلیط هواپیما است و تامین کننده تنها وظیفه ی تامین بلیط برای مسافران را دارد و در اصل واسطه ای بین مسافر و شرکتهای هواپیمایی خواهد بود لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال قصور شرکت های هواپیمایی اعم از عدم استرداد ، تغییر نام ، جابجایی بلیط ، جا ماندن مسافر، تاخیر ها ، سوار نکردن و یا عودت با تاخیر پول مسافر و سایر مشکلات ایجاد شده احتمالی از سوی آنها برای مسافر، نخواهد داشت با این حال پیگیری و پشتیبانی از مسافر بر عهده رزرواسيون مرسا می باشد.

 

1-1- مسافر بزرگسال به مسافر بالای 12 سال ، مسافر کودک به مسافر بین 2 تا 12 سال و مسافر نوزاد به مسافر زیر 2 سال اطلاق می گردد.

 

2-1-تهیه بلیط مسافر نوزاد در پروازهای چارتر بصورت مجزا و مبلغ جداگانه محاسبه ميگردد ، برای تهیه بلیط مسافر نوزاد در پروازهای سیستمی از طریق سایت ما اقدام نمایید.

 

3-1-امکان صدور بلیط سهميه از طریق سایت ما امکان پذیر نمی باشد.

2-استرداد بلیط:

1-2- جریمه استرداد بلیط های چارتری :


استرداد بلیط های چارتر طبق قوانین کشوری می باشد لیکن در اکثر موارد چارتر کنندگان قوانین خاص خود از جمله غیرقابل استرداد بودن بلیط چارتر را به اجرا در می آورند ، که منجر به سوخت کامل بلیط مسافر می شود .
در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت و به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید .

2-2-جریمه استرداد بلیط های سیستمی :

 استرداد بليط سيستمي طبق قانون ايرلاين ميباشد. 

3-تغییر نام :

تغییر نام وجود ندارد و بلیط می بایست طبق قوانین بند 2 استرداد گردد

4-جابجایی بلیط :

امکان جابجایی بلیط برای شخص ثالث وجود ندارد و بلیط می بایست طبق قوانین بند 2 استرداد گردد.

 

5-وارد کردن اطلاعات اشتباه و یا تکراری و یا صدور بلیط تکراری :

امکان اصلاح اشتباهات و یا حذف بلیط تکراری وجود ندارد و بلیط اشتباه می بایست طبق قوانین بند 2 استرداد گردد.

 

6-جاماندن مسافر:
متاسفانه در پروازهای چارتر ، جاماندن مسافر طبق توضیحات بند 1-2 معمولا به منزله ی خسارت 100% ای میباشد تمامی مسئولیت ان با مسافر است . برای پروازهای سیستمی طبق مقررات جدول بند 2-2 جریمه محاسبه می گردد.

 

7-کنسلی پرواز بابت بدی آب و هوا و یا تاخییر بیش از 2 ساعت :

در صورت کنسل شدن پرواز به دلیل بدی آب و هوا و یا تاخیر بیش از 2 ساعت مسافر باید بلیط خود را قبل از خروج از فرودگاه در کانتر مربوطه مهر کند استرداد بلیط تنها در صورت ارائه اصل بلیط و داشتن مهر بدی آب هوا و یا تاخیر بیش از 2 ساعت امکان پذیر است .
در نظر داشته باشید با توجه با عدم مسئولیت پذیری و بی برنامگی اکثر چارتر کنندگان تایید جهت استرداد وجه کنسلی توسط چارتر کنندگان بعضا تا 1 ماه به طول می انجامد که در صورت قصور چارتر کننده مسافر مستقیما به چارتر کننده جهت استرداد وجه ارجاع داده خواهد شد.

 

8-تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی:
در برخی از موارد آژانس چارتر کننده و یا شرکت هواپیمایی بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تغییرایرلاین و ... مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت و مسافر می بایست قبل از پرواز نسبت به دانلود بلیط جدید و یا دریافت بلیط جدید از پنل کاربری خود و یا آژانس اقدام نماید و بر اساس بلیط جدید سفر خود را تنطیم نماید

 

9-بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب :
در برخی از موارد چارتر کننده اقدام به فروش بلیط با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند در چنین مواردی شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده ذی نفع از این افزایش نرخ بلیط نمی باشد و تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید. قویا به مسافر توصیه می شود از خرید بلیط چارترکنندگان با نرخ های نامتعارف خودداری نماید.

 

10-دریافت بلیط :
پس از پرداخت از دریافت بلیط خود خود مطمئن شوید و سپس بلیط خود را چاپ نمایید ، پرداخت پول به منزله صدور بلیط نمی باشد و در برخی موارد به دلایل بانکی پرداخت ناموفق بوده که پول کمتر 1 ساعت الی 72 ساعت به حساب باز خواهد گشت. جهت دریافت بلیط از قسمت پیگیری خرید در بالای صفحه اقدام نمایید و یا قبل از خرید در سایت عضو شوید.

 

11- خرید بلیط چارتر چند ساعت مانده به پرواز :

از خرید بلیط چارتر چند ساعت مانده به پرواز خودداری نمایید ، متاسفانه ممكن است لیست پرواز خود را بروزرسانی نشود و این امر باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مسافر و تامین کننده در هنگام سوار شده به هواپیما می شود .

 

12-اطلاعات سفر و تماس :

کلیه اطلاعات سفر و تماس باید طبق شناسنامه و يا گذرنامه و بصورت صحیح وارد شود مسئولیت ثبت اطلاعات نادرست بر عهده مسافر می باشد.

13-حضور مسافر در فرودگاه :
حضور مسافر ٣ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است مسافر می تواند جهت اطمینال ترمینال پرواز خود را از اطلاعات پرواز فرودگاه بپرسد و بلیط پرینت شده در دست داشته باشد.

14-بیماران و خانم های باردار :
کلیه بیماران و خانم های باردار برای سوار شدن به هواپیما نیازمند مجوز پزشک و در موارد خاص مجوز پزشک معتمد شرکتهای هواپیمایی را دارند مسئولیت تهیه مجوز پرواز و فرم های پزشکی مربوطه قبل از پرواز از پزشک و شرکت هواپیمایی بر عهده مسافر می باشد

15-فروش بلیط فقط به مسافر :

این سایت فقط برای فروش بلیط به مسافر می باشد بنابراین هر گونه دلالی از طریق آژانس ها یا اشخاص به هر طریق و فروش بلیط به شخص ثالث و یا افزایش قیمت درج شده و یا سوء استفاده از مطالب سایت به هر نحوی غیر قانونی بود و پیگرد قانونی دارد.

16- اتباع خارجی :

صدور بلیط دربرهي مسيرها براي اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مجاز نمی باشدو درصورت خرید بلیط مسئولیت به عهده خریدار می باشد.

ب-قوانین خاص پروازهای خارجی چارتر :

تاریخ انقضای گذرنامه در هنگام پرواز رفت و برگشت نباید کمتر از ٦ ماه باشد در غیر این صورت مسافر با مشکلات جدی در فرودگاه مبدا و مقصد مواجه خواهد شد

پرواز یک طرفه فقط برای مسافرینی که اقامت کشور مقصد را دارند امکان پذیر است و مسافر ملزم به تهیه بلیط برگشت علاوه بر بلیط رفت می باشد ، در صورت تهیه بلیط رفت تنها مسئولیت مشکلات بعدی بر عهده مسافر می باشد

برای پروازهای خارجی وارد کردن نام نام خانوادگی شماره گذرنامه و سایر اطلاعات می بایست دقیقا حرف به حرف و عدد به عدد مطابق گذرنامه باشد مسئولیت اشتباهات احتمالی بر عهده مسافر می باشد

جهت چک نهایی پرواز خارجی حتما بعد از خرید با ما تماس بگیرید

حتما 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید مسئولیت تهیه ویزای مقصد و تطابق اعتبار محدوده و زمان ویزا و تاریخ سفر با بلیط خریداری شده بر عهده مسافر می باشد.

قوانین و جریمه های کنسلی و عدم پرواز و یا اشتباهات احتمالی طبق اعلام چارتر کننده است

 

ج- سایر مقررات خرید و فعالیت سایت طبق قوانین جرایم اینترنتی - و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد.